Qeveria paralajmëron zgjatjen e orarit të lëvizjes deri në këtë orë

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka deklaruar se ditëve në vijim mund të zgjatet lëvizja e qytetarëve për një orë më shumë.


Rrjedhimisht i bie deri të zgjatet deri në orën 23:30, nga 22:30 sa është aktualisht.

Periudhën e pandemisë ministri e ka quajtur të vështirë, teksa shton se së fundmi ka rënie të numrit të të infektuarve me coronavirus dhe personave që po trajtohen nëpër spitale.

Megjithatë kryeministri Avdullah Hoti dje paralajmëroi shtrëngim të masave si parapërgatitje për valën e dytë të Covid-19.