Qytetari nga Suhareka dënohet me 100 euro pasi gjuajti mbeturina në hapësirë publike

Një qytetar në fshatin Bukosh të Suharekës është dënuar me 100 euro pasi ka hedhur mbeturina në hapësira publike.


Lajmin e ka konfirmuar kryetari i kësaj komune, Bali Muharremaj, i cili ka thënë se hapësira ishte pastruar para tre ditësh, ndërsa qytetari më pas ka hedhur bërllogun, shkruan Reporteri.net.

Postimi i tij:

Në Bukosh është dënuar me gjobë 100 euro, një qytetar i papërgjegjshëm i cili ka hedhur mbeturina në hapsira publike.

Asnjë tolerim nuk do të ketë për ndotësit e ambientit.

Kjo hapsirë është pastruar para 3 ditësh, ndërkohë që personi në fjalë ka hedhur mbeturina më pas.

I falenderoj inspektorët për punën dhe angazhimin në teren.

Bali Muharremaj

Në Bukosh është dënuar me gjobë 100 euro, një qytetar i papërgjegjshëm i cili ka hedhur mbeturina në hapsira…

Publiée par Bali Muharremaj sur Mercredi 1 juillet 2020