×
 • Lajme
 • Lajme / 65-vjeçari nga Mitrovica

  Ra në lumin Buna teksa po peshkonte, gjendet pas dy muajsh trupi i 65-vjeçarit nga Kosova

  Reporteri
  27 Shkurt 2024 | 12:38

  Trupi i një 65-vjeçari, që u raportua se rrëshqiti në lumin Buna teksa peshkonte para dy muajve, është gjetur i pajetë.

  Në vijim të informacionit paraprak të dhënë më datë 17.12.2023, për shtetasin kosovar H.S. 65 vjeç, banues në Mitrovicë, i cili teksa peshkonte në bregun e lumit Buna, dyshohet se aksidentalisht rrëshqiti dhe ra në ujërat e lumit, ju informojmë se si rezultat i kërkimeve të vazhdueshme, në vendin e quajtur “Lisna Bori”, në fshatin Goricë, Ulqin, është gjetur trupi i pajetë i këtij shtetasi, raporton Tch.

  65-vjeçari kishte rënë në lum në dhejtorin e vitit të kaluar, ku edhe një kontigjent i FSK-së ishte nisur për në kërkim të tij.

  Në operacionin e kërkimit ishin angazhuar edhe polumbarët (zhytësit) e RENEA-s./Reporteri.net/

  Një qytetar nga Kosova bie në lumin Buna, nisin kërkimet për gjetjen e tij

  Vazhdon operacioni për gjetjen e kosovarit që ra aksidentalisht në lumin Buna, FSK publikon foto

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!