×
 • Lajme
 • Lajme / Mesazhi i kryetarit të Prishtinës

  Rama: Kurban Bajrami na rikujton sakrificën dhe përkujdesjen për ata që kanë nevojë

  Reporteri
  16 Qershor 2024 | 15:29
  Përparim Rama, Kryetari i Komunës së Prishtinës

  Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka uruar festën e Kurban Bajramit.

  Ai ka uruar besimtarët myslimanë për një festë të begatshme dhe harmoni në familjet e tyre.

  “Kurban Bajrami na rikujton vlerat e rëndësishme, sakrificën, përkujdesjen për ata që kanë nevojë të ju qëndrojmë pranë, duke ju ofruar dashuri, kujdes e respekt. Të jemi për njëri – tjetrin, t’i ndajmë gjërat bashkë e të kujdesemi, sakrifikojmë për më të mirën, për ne, vendin tonë!”, ka uruar Rama në Facebook.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!