Raste dhune në tërë Kosovën: Në Prishtinë burri rrah gruan, në Gjakovë i biri nënën, në Mitrovicë rrahen vëlla e motër

Disa raste të dhunës në familje janë regjistruar vetëm gjatë ditës së djeshme në Kosovë.


Policia e Kosovës ka bërë të ditur se kanë arrestuar një person në Prishtinë, pasi që i njëjti pas një mosmarrëveshje e ka sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij.

Sipas policisë, Viktima ka pranuar tretman mjekësor, ndërsa, i dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit është liruar në procedurë të rregullt.

Një rast dhune ka ndodhur edhe në Prizren, ku një person ka lajmëruar se është rrahur nga vëllai i tij pas një mosmarrëveshje, shkruan Reporteri.net.

Në Gjakovë, i biri ka sulmuar fizikisht nënën, e kjo pas një marrëveshje që kishin pasur. Policia njofton se viktima ka pranuar tretman mjekësor.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti pas një mosmarrëveshje e ka sulmuar fizikisht nënën e tij viktimën femër kosovare. Viktima ka pranuar tretman mjekësor ndërsa i dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullte”, thuhet në njoftimin e policisë.

Një rast dhune është raportuar edhe në Mitrovicë, ku ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se pas një mosmarrëveshje në mes të dy fëmijëve të tyre (vajzë dhe djalë ) është kanosur verbalisht nga i dyshuari mashkull kosovar Në lidhje me rastin është njoftuar prokurori ndërsa rasti është duke u hetuar./Reporteri.net