Ridvan Berisha rikthehet për të komentuar zhvillimet e djeshme: Kurtit do t’ia ndizja një qiri po të isha opozitar

Gazetari i suspenduar Ridvan Berisha ka komentuar zhvillimet e djeshme në Kuvendin e Kosovës të nxitura nga një nismë e Lëvizjes Vetëvendosje për ndryshimin e Ligjit për Zgjedhje.


I pyetur për situatën e fundit, Berisha tha se “Po të isha një opozitar, do t’i afrohesha afër Kurtit dhe do ia ndizsha një qiri”.

Berisha në një lidhje direkte në Kanal 10, e ka pyetur  analistin Krenar Shalën se pse beson aq shumë në Albin Kurtin dhe çka përfaqëson Vjosa Osmani.

Në asnjërën prej këtyre pyetjeve, Shala nuk është përgjigjur, por vetëm i ka përsëritur pyetjet.

“Ca po djersitesh, ma thuaj”, i është drejtuar sërish Berisha Shalës.

Në fund, Shala e ka pyetur Berishën se pse i pëlqen futbolli, pyetje kjo që shkaktoi të qeshura në studio.