×
 • Lajme
 • Lajme / Video

  “Rroftë Pavarësia e Kosovës”, ministri gjerman Ozdemir uron në shqip në pritjen e organizuar nga Ambasada e Kosovës në Gjermani

  Reporteri
  24 Shkurt 2024 | 13:51

  Kosova më 17 shkurt shënoi 16-vjetorin e pavarësisë. E në pritjen e organizuar në Ambasadën e Kosovës në Gjermani i pranishëm ishte edhe ministri gjerman i Ushqimit dhe Bujqësisë, Cem Oezdemir i cili muaj më parë ishte për vizitë në Kosovë.

  Ministri gjerman para të pranishmëve mbajti në fjalim rasti, ndërkaq të pranishmëve ua uron pavarësinë e Kosovës në gjuhën shqipe.

  “Rroftë Pavarësia e Kosovës”, u shpreh ministri Ozdemir në pritjen e 16-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës.

   

  Ndërkaq, ambasadori i Kosovës në Gjermani, Faruk Ajeti në një postim në Facebook “të bekuar me miqësinë tonë tradicionale dhe historike me shtetin dhe popullin gjerman”.

   

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!