Rrokulliset një veturë në autostradë, shoferi humbi kontrollin

Minuta më parë, një veturë është vetëaksidentuar në autostradën “Ibrahim Rugova”, afër qytetit të Suharekës.


Lajmin për Gazetën Online “Repoterti.net” e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Daut Hoxha, i cili tha se sipas informacioneve fillestare, vozitësi gjatë qarkullimit e ka humbur kontrollin mbi automjetin dhe është rrokullisur.

“Janë informuar ekipet relevante, drejtuesi si pasoje e lendimeve te marra eshte derguar per trajtim mjeksor, perderisa njesitet kompetente policore kane kryer procedurat e vendshiqimit per te hetuar shkaktaret e mundshem të aksidentit”, tha Hoxha për Reporterin.