Seanca për votimin e Qeverisë Kurti 2, deputetët e Vetëvendosjes shkojnë të parët në sallë

Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje kanë hyrë në sallën plenare ku pritet të votohet Qeveria Kurti 2.


Deputetët e VV-së janë të parët që kanë arritur në sallë, dhe po presin që për pak të fillojë seanca, ku kreu i tyre i partisë pritet të bëhet kryeministër i vendit.

Gazetari i “Reporteri.net”, i cili po përcjell zhvillimet e Kuvendit ka dërguar foto ku shihen deputetët e VV-së në sallë dhe duke biseduar me njëri-tjetrin.

Ndërsa ende në sallë nuk kanë arritur deputetët e PDK-së, LDK-së e AAK-së, por as komuniteteve, shkruan Reporteri.net.