×
 • Lajme
 • Lajme / 16 vjetori i pavarësisë

  Shqipëria krah Kosovës përballë çdo kërcënimi

  Reporteri
  16 Shkurt 2024 | 20:15

  Shqipëria është zotuar se jetë gjithmonë krah Kosovës, në çdo hap të saj për përballimin e çdo kërcënim.

  Kështu i ka premtuar presidenti shqiptar, Bajram Begaj, presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani në telegramin me rastin e 16 vjetorit të pavarësisë së Kosovës. shkruan gazeta online Reporteri.net.

  “Shqipëria do të  jetë gjithmonë krah Kosovës, në çdo hap të saj për përballimin e çdo kërcënimi si dhe për anëtarësimet e reja në organizata ndërkombëtare”, ka thënë presidenti Begaj në telegramin e urimit.

  Në vijim, gjeni letrën e plotë të urimit, të dërguar nga Presidenti Begaj:

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!