×
 • Lajme
 • Shqipëria

  Babai i Jonadës: Mund të kisha shkuar edhe unë, falënderoj shqiptarët për solidaritetin

  Reporteri
  06 Gusht 2022 | 13:54

  Kryetari demokrat, Sali Berisha, ishte në një vizitë ngushëllimi në familjen Avdia, e cila humbi vogëlushen Jonada në Potam të Himarës.

  Babai i vogëlushes Jonada, Bledar Avdia, tha se edhe ai mund të kishte shkuar viktimë.

  “Mund të kisha shkuar edhe unë. Nuk e pata fajin e saj. I dha gaz me ikë. Vajzën nuk e pashë më,” tha Bledari.

  Ai falënderoi shqiptarët për solidaritetin masiv që kanë treguar me tragjedinë e familjes së tij.

  https://www.youtube.com/watch?v=xIdST3cq3UM

  Ndërkohë edhe të afërmit e tjerë të Bledarit, thanë se shpresojnë që ky të bëhet mësim për të gjithë.

  “Jonada të jetë e fundit. Të jetë mësim për të gjithë të tjerët. Sepse ajo nuk kthehet më.

  Të jesh 4 metra nga deti, duke lozur me fëmijë, një baloz që nuk ka gjak shqiptari, bën manovra dhe tenton sërish të largohet, kjo është shumë e dhimbshme. Në këtë rast përgjegjësia është tërësisht shtetërore,” thanë familjarët.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2023. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!