×
 • Lajme
 • Shqipëria / Për herë të parë

  Blinken mbërrin në Tiranë

  Reporteri
  15 Shkurt 2024 | 11:33

  Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka mbërritur në Tiranë, në aeroportin ndërkombëtar “Nënë Tereza”.

  Blinken po pritet nën masa të rrepta sigurie, ndërsa disa rrugë të Tiranës janë bllokuar.

  DASH ka publikuar dhe axhendën e Blinken, i cili do të takohet me presidentin Bajram Begaj dhe kreun e qeverisë Edi Rama.

  Axhenda:

  Ora 13:35: Blinken zhvillon një takim dhe përshëndet me punonjësit e Ambasadës Amerikane në Tiranë

  Ora 14:15: Blinken takohet me aplikantët afganë për vizë emigruese speciale në Tiranë, Shqipëri.

  Ora 15:05: Blinken takohet me Presidentin shqiptar Bajram Begaj në Tiranë, Shqipëri.

  Ora 15:35: Blinken mban fjalime në një aktivitet të të rinjve dhe të diplomuarve me temë “Festojmë të ardhmen e marrëdhënieve SHBA-Shqipëri” në Tiranë, Shqipëri.

  Ora 16:15: Blinken takohet me kryeministrin shqiptar Edi Rama në Tiranë, Shqipëri.

  Ora 17:55: Blinken merr pjesë në një ceremoni nënshkrimi për një Memorandum Mirëkuptimi mbi Shkëmbimin Akademik Fulbright dhe një Memorandum Mirëkuptimi mbi Kuadrin për Kundër Manipulimit Informativ të Shtetit të Huaj në Tiranë, Shqipëri.

  Ora 18:10: Blinken dhe kryeministri shqiptar Edi Rama mbajnë një konferencë të përbashkët shtypi në Tiranë, Shqipëri.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!