×
 • Lajme
 • Shqipëria / 26 nëntor 2019

  Katër vjet nga tërmeti në Shqipëri ku humbën jetën 51 persona

  Reporteri
  26 Nëntor 2023 | 8:45

  Sot janë bërë katër vjet nga tërmeti shkatërrues që goditi Shqipërinë dhe që mori jetën e 51 personave, dukë lëbë me qindra e mijëra të tjerë pa banesa.

  Në mesin e 51 personave që humbën jetën ishin edhe tetë fëmijë.

  Dy nga zonat më të goditura ishin Durrësi dhe Thumana, ku po ashtu aty ishte edhe numri më i madh i personave që humbën jetën.

  Kujtojmë se tërmeti i 26 nëntorit i vitit 2019-të shkaktoi gjithashtu dëme shumë të mëdha materiale dhe shembjen e qindra banesave, duke lënë të pastrehë shumë banorë në disa zona të qytetit të Durrësit, Fushë-Krujës, Laçit, Lezhës e Tiranës.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!