×
 • Lajme
 • Shqipëria / Vendimi i Komisionit të Etikës

  Përjashtohen nga Kuvendi për 10 ditë Sali Berisha dhe 5 deputetë të tjerë

  Reporteri
  06 Dhjetor 2023 | 17:10

  Komisionin e Etikës ka përjashtuar me dhjetë ditë nga Kuvendi, Sali Berishën dhe 5 deputetë të tjerë, që e mbështetën në tensionim dhe kaosin e krijuar në Kuvend, në seancën plenare që u mbajt të hënën.

  Përveç Berishës, janë përjashtuar për 10 ditë janë deputetët Gazment Bardhi, Albana Vokshi, Edi Paloka, Elda Hoti dhe Flamur Noka.

  Ishte mazhoranca ajo e cila, iu drejtua me një kërkesë kryetares së Kuvendit, Lindita Nikolla për përjashtimin e deputetëve të sipërpërmendur.

  Sipas PS-së, këto sjellje të përsëritura të deputetëve të opozitës, janë në shkelje të rëndë të Rregullores së Kuvendit dhe Kodin e Sjelljes së Deputetit në Kuvendin e Shqipërisë./abcnews.al

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!