×
 • Lajme
 • Shqipëria

  Po ankohen për çmimet e larta, por ky vikend ishte i mbushur me pushues në plazhin e Durrësit

  Reporteri
  04 Korrik 2022 | 13:49

  Fundjava e parë e korrikut i ka gjetur plazhet e Durrësit dhe Golemit plot me pushues.

  Të lodhur nga një jave pune dhe temperaturat e larta, qytetarë nga Durrësi, Tirana dhe zona të tjera të vendit e rajoni kanë braktisur përkohësisht zonat e tyre të banimit dhe janë zhvendosur buzë plazheve të Adriatikut.

  Trafiku ka qenë i ngarkuar gjatë paradites përgjatë aksit rrugor Ura e Dajlanit-Plepa dhe te rrethrrotullimi i Plepave ku kryqëzohen rrugët që lidhin veriun, Tiranën e Durrësin me plazhet dhe më tej me jugun e vendit.

  Banjot e ujit dhe rërës janë mënyra më e mirë për t’i shpëtuar vapës së këtyre ditëve dhe për të forcuar imunitetin e përballuar vjeshtën plot viroza dhe dimrin e ftohtë.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2023. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!