×
 • Lajme
 • Shqipëria / Video

  Rama nis përgatitjet për zgjedhje me moton “Krenarë Për Shqipërinë”

  Reporteri
  04 Maj 2024 | 9:59

  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, njofton bashkatdhetarët në Greqi, se në 12 maj do të jetë në Athinë, ku do të zhvillojë një takim me ta, në kuadër të përgatitjes për zgjedhjet e ardhshme parlamentare, që pritet të mbahën vitin e ardhshëm.

  Rama në një postim në Facebook, tha se më 12 maj nis nga Athina rrugëtimin e pranverës në diasporë “Krenarë Për Shqipërinë”.

  “MIRËMËNGJES, dhe me një kujtesë për ata ndër ju që janë në Greqi, se në 12 maj nisim nga Athina rrugëtimin e pranverës në diasporë “Krenarë Për Shqipërinë”, ku do të ishte kënaqësi e posaçme të takoheshim, ju uroj të gjithëve një fundjavë të mbarë”, shkruan Rama.

  Një nga arsyet e këtij turi, shkruajnë mediat vendore, është për t’ju bërë thirrje shqiptarëve që jetojnë në diasporë që të kthehen për të jetuar dhe investuar në Shqipëri.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!