×
 • Lajme
 • Shqipëria / Video

  Rama publikon video nga vizita në Paris: Do të hedhim hapa konkretë për forcimin e miqësisë

  Reporteri
  11 Prill 2024 | 13:22

  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, e ka shpërndarë një video nga vizita e tij në Paris të Francës.

  Në mbishkrimin e kësaj videoje, Rama ka shkruar se do të vendosen hapa konkretë për forcimin e miqësisë.

  “Për një tjetër moment historik në politikën tonë të jashtme, vizitën dypalëshe nesër me Ceremonial Shtetëror, e para e këtij niveli në historinë e marrëdhënieve diplomatike mes Shqipërisë dhe Francës, ku do të hedhim hapa konkretë për forcimin e miqësisë dhe rritjen e bashkëpunimit strategjik me Francën”, ka shkruar Rama.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!