×
 • Lajme
 • Shqipëria

  Shpërthim i fuqishëm në një anije në portin e Sarandës, vdes një zhytës

  Reporteri
  24 Qershor 2024 | 22:52

  Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të hënë në portin e Sarandës.

  Dyshohet se në një anije ka shpërthyer bombola e oksigjenit të një personi që do kryente zhytje, i cili ka mbetur i vdekur.

  Ngjarja ka ndodhur në një gomone të vogël në radë, 100 metra nga Porti.

  Në gomone kanë qenë dy persona, ndërsa njëri prej tyre ka mbetur i plagosur rëndë dhe është transportuar nga ambulance për në spital.

  Policia dhe ambulanca janë në vendin e ngjarjes, ndërsa ende nuk dihet gjendja e të plagosurit.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!