×
 • Lajme
 • Shqipëria / Detajet

  Vajza që vrau babanë në Shqipëri: Nuk jam pishman, na ka torturuar

  Reporteri
  23 Shkurt 2024 | 12:50

  Detaje të reja kanë dalë nga dëshmia e 19-vjeçares Hygerta Meta nga Shqipëria, e cila vrau babanë e saj, Pëllumb Meta.

  “Jam e lumtur që e kreva unë këtë punë dhe nuk pendohem që e kam vrarë. Ai na ka torturuar, ia ka nxirë jetën nënës time. Unë jam fëmija i vogël i familjes. Motra është më e madhja, është e martuar, dhe janë dy vëllezërit e mi – pastaj unë”, tha ajo.

  “Mami dhe unë nuk kemi folur kurrë, për gjithçka fliste dhe vendoste babai. Ai nuk na pyeste kurrë çfarë dëshironim. Kur e mori vendimin për martesën time, aty erdhi fundi. Mu mblodh një urrejtje për një kohë të gjatë. Ditën e ngjarjes nuk u konfliktuam fare, mora armën që përdorte babai kur shkonte në punë si roje, dhe e qëllova brenda kasolles së bagëtive”, tha ajo.

  “Pas krimit e kam mbështjellë me një çarçaf dhe pastaj me fasho e në fund me qese”, shtoi ajo sipas Top Channel.

  Ngjarje e rëndë në Durrës, 19-vjeçarja vret babanë dhe e varros në oborrin e shtëpisë

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!