×
 • Lajme
 • Shqipëria / Shqipëri

  Vazhdojnë tensionet në Kuvendin e Shqipërisë, opozita bllokon foltoren

  Reporteri
  07 Mars 2024 | 10:46

  Ka nisur me tensione edhe këtë të enjte seanca plenare e Kuvendit të Shqipërisë, përcjell Reporteri.net.

  Deputetët e opozitës kanë vazhduar “me aksionin e tyre opozitar” duke protestuar brenda në sallën e Kuvendit.

  Ata janë shfaqur me pankarta, u kanë rënë bilbilave dhe kanë bllokuar foltoren ndërkohë që pushteti, në seancën e drejtuar nga nënkryetarja Ermonela Felaj, ka vijuar me votimin për ndryshimin e rendit të ditës.

  Kuvendi i Shqipërisë qe një kohë të gjatë nuk mban seanca normale.

  Opozita ka nisur një aksion me të cilën vështirëson punën e Kuvendit.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!