×
 • Lajme
 • Shqipëria / Video

  Vetura rrokulliset në ara dhe shpërthen në flakë në Elbasan, nëna e një nga binjaket në gjendje të rëndë

  Reporteri
  11 Shkurt 2024 | 19:23

  Një nënë me dy vajzat binjake ka shpëtuar mrekullisht pas një aksidenti në fshatin Dragot në aksin Belsh-Kuçovë.

  Makina me të cilën udhëtonte familja Metaj, ka dalë nga rruga dhe pasi u përmbys në një tokë arë shpërtheu në flakë.

  Qytetarë të tjerë të rastit kanë ndaluar duke bërë mrekulli. Ata vrapuan dhe nxorrën në kohë nënën me fëmijët përpara se makina e tyre të përpihet nga flakët.

  Katër të plagosurit me plagë në kokë, ndodhen në Spitalin e Beratit ku në gjendje të rëndë është nëna dhe një nga vajzat binjake 8 vjeçe.

  Nga spitali i Beratit mësohet se të plagosurit po mbahen nën monitorim.

  /Shqiptarja.com/.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!