×
 • Lajme
 • Lajme / E rëndë

  Shqiptarja theret me thikë në Angli, dyshohet se kishte probleme me ish-bashkëshortin

  Reporteri
  21 Maj 2024 | 22:25

  Një shqiptare është therur me thikë, jashtë një shkolle fillore në Angli.

  Viktima u ther menjëherë pasi kishte lënë fëmijët e saj në shkollë, raporton Mail Online.

  Ajo u dëgjua duke bërtitur: “Më ndihmoni, më ndihmoni… po humbas gjak”.

  Policia e Bedforshire konfirmoi se ajo u dërgua në spital, me plagë të rënda pas sulmit pranë një shkolle në Dunstable Road, Luton, pak pas orës 8 e gjysmë, mëngjesin e së martës.

  Sipas policisë, një burrë është arrestuar pak pas ngjarjes, ndërsa identiteti i tij nuk është bërë publik ende. Policia tha se ai është dërguar në paraburgim.

  Banorët e zonës, thanë se viktima kishte pasur probleme me një burrë që supozohet të jetë ish-bashkëshorti i viktimës. Sipas banorëve, ai ishte paraqitur në adresën e saj dhe ishte bërë i dhunshëm.

  Një grua tha se e kishte parë viktimën të shtrirë në trotuar, duke kërkuar ndihmë.

  “Ajo po qante dhe po bërtiste: Më ndihmo, më ndihmo. Ajo gjithashtu po humbiste gjakun”, tha dëshmitarja.

  “Unë njoh njerëz afër vendit ku ajo jeton dhe mesa duket është me origjinë nga Shqipëria. Ajo jeton me fëmijët e saj që shkojnë në shkollën lokale. Ajo u sulmua menjëherë pasi i kishte lënë”, tha një grua në zonë.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!