Si nëpër filma: Qytetarit i vendosin eksploziv në lokalin e tij në Prishtinë, ndërhynë policia

Një ngjarje si në filma ka ndodhur dje në Prishtinë.


Në rrugën “Hyzri Talla” në kryeqytet, disa persona të panjohur kanë tentuar të vendosin eksploziv në një lokal, nga ku më pas planifikonin të grabitnin.

Megjithatë, rasti është raportuar në polici, dhe të dyshuarit s’kanë arritur të vjedhin asgjë.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitet përkatëse policore.

Rasti duke u hetuar nga njësitë relavante.