Sindikalistët shëndetësorë kërkojnë takim urgjent me Osmanin, Konjufcën dhe Kurtin

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës ka njoftuar se i është adresuar me kërkesa për takim urgjent krerëve të shtetit.


Sipas njoftimit për media të FSSHK-së, mantelbardhët po kërkojnë takim me presidenten, Vjosa Osmani, kryekuvendarin Glauk Konjufca dhe kryeministrin Albin Kurti.

“Ditëve në vazhdim do të mblidhen të gjitha shoqatat sindikale, odat e profesionistëve shëndetësorë ku do të bashkërendohen aktivitetet dhe veprimet sindikale të mëtutjeshme pas datës 13 Shtator 2021”, thuhet në njoftimin e kësaj sindikate.