×
 • Lajme
 • Lajme / Detajet

  S’kishte të drejtë vozitjeje, policia e gjobit me 500 euro gjilanasin dhe ia konfiskon veturën BMW

  Reporteri
  07 Maj 2024 | 12:42

  Policia në Gjilan ka gjobitur një shoferë, pasi i njëjti kishte pasur masë mbrojtëse, ndalesë e drejtimit të mjetit, shkruan gazeta online Reporteri.net.

  Ndaj të njëjtit është shqiptaruar gjobë prej 500 euro, pesë pikë negative, poashtu i është ndaluar vozitja edhe për gjashtë muaj, si dhe i është konfiskuar vetura.

  Njoftimi i policisë:

  Konfiskohet përkohësisht automjeti vozitësit i të cilit e kishte të konfiskuar patentë shoferin dhe kishte masë mbrojtëse për mos drejtim të mjetit

  Gjilan, 07 maj 2024    

  Njësitet patrulluese nga stacioni i Policisë në Gjilan gjatë një kontrolli rutinë bazuar në ligjin e ri të trafikut kanë ndalur një automjet me targa vendore dhe gjatë kontrollit është vërtetuar se vozitësit shqiptar shtetas i Kosovës drejtonte mjetin e tij edhe pse kishte ndalesë të drejtimit të mjetit si masë mbrojtëse.

  Të njëjtit sipas nenit 246 konform ligjit për rregullat në trafikun rrugor 08/L-186 paragrafi 5 i është shqiptuar gjoba në vlerë prej pesëqind (500) euro, pesë (5) pikë negative dhe masën e përkohshme të ndalim vozitjes së mjetit motorike në afat prej gjashtë (6) muaj si dhe i është konfiskuar automjeti.

  Drejtoria rajonale e Policisë në Gjilan, apelon vozitësit që ti respektojnë normat dhe ligjet e trafikut rrugor, po ashtu inkurajon mediat dhe qytetarët që për të gjitha kundërvajtjet që mund të shkaktohen në komunikacion të njoftojnë Stacionin më të afërm të policisë, apo përmes aplikacionit digjital “Lajmëro Policinë’’, E-mail: info@kosovopolice.com dhe numrat kundestarë:192; 0385045047001.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!