×
 • Lajme
 • Lajme / Paralajmërohet edhe grevë

  Sot protestojnë punëtorët teknik të QMF-ve dhe disa shkollave në Prishtinë

  Reporteri
  21 Nëntor 2023 | 7:26

  Punonjësit e Qendrave të Mjekësisë Familjare në Prishtinë si dhe punëtorët teknik të 9 shkollave do të protestojnë sot.

  Të njëjtit do protesojnë para Komunës së Prishtinës, për të kërkuar rritje të pagave.

  Protesta pritet të fillojë nga ora 10:00.

  Teksa është bërë e ditur se nëse kjo protestë nuk do të ketë rezultate, kryetarët e shoqatave do të caktojnë datën për hyrje në grevë.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!