×
 • Lajme
 • Lajme

  SPAK vihet në kërkim të biznesmenit Ervin Mata, ish i dashuri i Elvana Gjatës ishte përfshirë edhe në sherrin me Ervis Matinajn

  Reporteri
  20 Nëntor 2023 | 21:41

  Kur në kryeqytet mijëra tifozë u dyndën drejt Arenës Kombëtare për të ndjekur ndeshjen mes Shqipërisë dhe Ishujve Faroe, forcat e policisë mësynë pranë një biznesi pranë stadiumit, ku në pranga me urdhër të SPAK, u vendos ish-zëvendësdrejtori i Policisë së Tiranës, Erzen Breçani, nën akuzën e grupit të strukturuar kriminal.

  Në kërkim është shpallur dhe i biri. Top Channel mëson se prokurori i SPAK, Vladimir Marra ka nxjerrë 12 urdhër arreste pas të dhënave të grumbulluara nga zbërthimet në rrjetin social Sky.

  Mes personave të implikuar, ka dhe punonjës policie. Burimet thonë se në pranga ka rënë dhe shefi i krimeve të komisariatit nr.6, Dedan Gjoni, i cili dyshohet për veprën penale sigurim i kushteve për kryerjen e një vrasje në kuadër të grupit të strukturuar kriminal.

  Urdhër arrest ka dhe për Ervin Matën, i cili ishte në lidhje dashurie me këngëtaren Elvana Gjata.

  Policia nuk mundi ta arrestojë dhe e ka shpallur në kërkim. Mata është një emër i njohur për drejtësinë, pas përplasjes që pati në vitin 2018 në një lokal në zonën e ish-Bllokut me Ervis Martinajn.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!