Sulmi me plumba në veturën e gazetarit të Reporterit, reagon drejtori i RTV Dukagjni

Drejtori i RTV Dukagjinit, Ermal Panduri, ka reaguar për sulmin me armë zjarri në drejtim të veturës së gazetarit të Gazetës Online “Reporteri.net” Shkumbin Kajtazi.


Panduri përmes një postimi në Facebook ka shkruar se sulmet fizike dhe kërcënimet janë bërë të shpeshta ndaj gazetarëve të Kosovës.

Ai kërkon nga institucionet që të veprojnë.

“Sulmet fizike dhe kërcënimet janë bërë të shpeshta ndaj gazetarëve të Kosovës. Institucionet duhet të veprojnë! Shkumbin B. Kajtazi të gjithë jemi me ty!”, ka shkruar Panduri në Facebook.

Sulmet fizike dhe kërcënimet janë bërë të shpeshta ndaj gazetarëve të Kosovës.Institucionet duhet të veprojnë!Shkumbin B. Kajtazi të gjithë jemi me ty!

Publiée par Ermal Panduri sur Dimanche 18 octobre 2020

Kujtojmë se mbrëmjen e së shtunës, vetura e gazetarit të Gazetës Online “Reporteri.net”, Shkumbin Kajtazi, u bë cak i një sulmi me armë zjarri. /Reporteri.net/.