Sveçla flet pas përfundimit të raundit të tretë: Mozaiku u plotësua

Ministri i Brendshëm, Xhelal Svecla, ka shkruar në Facebook pas përfundimit të raundit të tretë të votimit për president të Kosovës.


Svecla thotë se pas themelimit të institucioneve, Qeverinë e pret punë e angazhim.

“Mozaiku u plotësua”, shkroi ai.

“Tash punë e angazhim për t’i sjellë ditë të mira vendit. Na priftë e mbara!”, shtoi Svecla.

Ndryshe tashmë ka përfunduar edhe raundi i tretë i votimit për president ku kandidat janë Vjosa Osmani dhe Nasuf Bejta.