×
 • Lajme
 • Lajme / Detaje

  Të martën paralajmërohet protestë gjithëpopullore për vrasjen e Liridona Ademajt

  Reporteri
  03 Dhjetor 2023 | 14:24

  Kolektivi për Mendim dhe Veprim Feminist ka paralajmëruar protestë gjithëpopullore të martën e 4 dhjetorit, së solidarizimin me të ndjerën, Liridona Ademaj, vrasja e së cilës dyshohet se i inskenua nga bashkëshorti i saj, Naim Murseli.

  Protesta fillon nga ora 18:00, në sheshi “Zahir Pajaziti, në Prishtinë.

  “Sot ishim te Pallati i Drejtësisë, me rastin e seancës për përcaktimin e paraburgimit për Naim Murselit, G.P dhe K.K, vrasës të Liridona Ademajt. Ne shprehëm revoltën tonë dhe e paralajmëruam protestën tonë gjithëpopullore e cila do të bëhet të martën, duke filluar nga ora 18:00, në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë. Ju ftojmë të gjithave/ëve në organizim dhe solidarizim mbarëkombëtar. Në kujtim të viktimave të femicidit dhe për sigurinë e çdo vajze e gruaje në Kosovë”, thuhet në njoftim e tyre.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!