Tërmet i fortë godet Shqipërinë, dridhjet dëgjohen edhe në Kosovë

Një tërmet i fortë ka goditur Shqipërinë para pak minutash.

Dridhjet me shkallë Rihteri 4.8 u dëgjuan edhe në Kosovë.

EMSC shkruan se tërmeti ka qenë me magnitudë 4.8 ballë të shkallës Rihter dhe epiqendra e saj ka qenë 12 km nga qyteti i Pukës, ndërsa thellësia e saj ka qenë 10 km.

Lëkundjet janë ndjerë në disa qytete të vendit, përfshirë dhe Tiranën.