Tërmet në kufirin Kosovë-Serbi-Maqedoni e Veriut

Para pak minutash ka ndodhur një tërmet në Kosovë.


Sipas ‘CSEMEMSC Last Quake’ ky tërmet ka ndodhur në kufirin Kosovë-Serbi.

Dridhjen e tokës e kanë ndjerë banorët e Ferizajit dhe të Prishtinës.

Fuqia e tërmetit ishte 3.2 shkallë të Rihterit dhe e epiqendra e tij ishte në regjionin e Prishtinës.

Zyrtarë të Qendrës Sizmologjike të Kosovës kanë thënë për KosovaPress se tërmeti ka ndodhur në ora 22:13 dhe se mund të ketë pasgoditje të nivelit më ulët.

Ata thonë se nuk ka vend për panik.