Termkolli: Albin Kurti po e synon pushtimin e LDK-së përmes Vjosa Osmanit

Anëtarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Melihate Termkolli e ka akuzuar rëndë në mënyrë indirekte, Vjosa Osmanin, nënkryetaren e kësaj partie.


Në emisionin Frontal në T7 ajo e ka portretizuar Osmanin si njeriun që po ia mundëson Albin Kurtit ta marr LDK-në.

“Është përpjekja e dytë edhe brenda edhe jashtë që Albin Kurti me e marrë LDK-në përmes Vjosa Osmani. Por nuk ban me shfrytëzu LDK-në për interesa të dikujt. Këtë nuk e ka bërë as Hashim Thaçi”, ka thënë ajo.

“Njerëz që punën e parë publike e kanë pasë si përkthyer të Hashim Thaçit dhe me dal tash me ba politikë kundër Hashim Thaçit nuk është normale. Unë nuk kam asgjë personale me askë”.

“Është e pandershme me ndjet në një parti e me ba thirrje kundër saj”./Reporteri