Thaçi: Bota është një vend më i sigurt me vdekjen e Abu Bakr al-Baghdadi

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka deklaruar se bota është një vend më i sigurt pas vdekjes së kreut të ISIS-it Abu Bakr al-Bagdadi.


Ai në një postim në Twitter shkruan se Kosova është një aleat i besueshëm dhe aktiv i SHBA në luftën kundër ekstremizmit të dhunshëm dhe terrorizmit.

“Lajm i mirë nga presidenti @realDonaldTrump për vrasjen e liderit të #ISIS Abu Bakr al-Baghdadi. Bota është një vend më i sigurt me vdekjen e tij. #Kosova është një aleat i besueshëm dhe aktiv i SHBA në luftën kundër ekstremizmit të dhunshëm dhe terrorizmit”, ka shkruar Thaçi, shkruan Reporteri.net.


Lideri i Shtetit Islamik u vra gjatë një operacioni ushtarak të forcave amerikane në Idlib të Sirisë.

Kujtojmë se janë publikuar pamje ku thuhet se tregojnë momentin e vrasjes së liderit të ISIS-it.