Theret me thikë një person në Lipjan

Dje në Lipjan në orët e pasdites është raportuar për një të lënduar nga therja me thikë, i cili aktualisht po trajtohet në QKUK. Ngjarja ka ndodhur në rrugën Skënderbeu.


Policia sot ka njoftuar se për këtë rast është arrestuar një i dyshuar. Me aktvendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull K/Shqiptar pasi i njëjti ka therrë me thikë viktimën mashkull i cili ka pësuar lëndime të lehta trupore dhe ka marrë tretman mjekësor në QKUK. Me aktvendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e Policisë. /Reporteri.net