Vdes aktivisti i AAK-së nga Gjakova në moshën 47-vjeçare

Ka vdekur në moshën 47-vjeçare, Besim Selmanaj, një nga aktivistët e AAK-së në qytetin e Gjakovës.


Këtë e ka bërë të ditur deputeti i AAK-së, Pal Lekaj, përmes një postimi në Facebook ku i ka shprehur ngushëllime familjes së të ndjerit.

“Dje mora lajmin e dhembshur që në moshën 47 vjeçare vdiq Besim Jahë Selmanaj, një nga aktivistët më të devotshëm të AAK-së në Gjakovë”, ka shkruar Lekaj.

Ai thotë se i ndjeri ishte kryetar i nëndegës së AAK-së në Lipovec dhe ka dhënë kontribut të madh për partinë.

“Besimi dha kontribut të madh për Hasin, Lipovecin dhe gjithë Gjakovën gjatë periudhës (2009-2013) kur ai ishte kryetar i nëndegës së AAK-së në Lipovec.
Shpreh ngushëllimet e mia më të sinqerta për familjen Selmanaj dhe Berisha.
LAVDI !”, ka shkruar Lekaj.