×
 • Lajme
 • Lajme

  Vdes ish-kryetari i Rahovecit, Qazim Qeska

  Reporteri
  24 Shkurt 2024 | 13:58

  Ka vdekur ish-kryetari i Rahovecit, Qazim Qeska. Lajmin e ka dhënë kreu i PDK-së, Memli Krasniqi, përmes një postimi në Facebook ku ka shkruar se Qeska ishte ndër themeluesit e PDK-së në Rahovec.

  Postimi i tij:

  Me dhembje të madhe mora lajmin e hidhur për vdekjen e mikut dhe bashkëpunëtorit, Qazim Qeska, i cili ishte një ndër themeluesit e Degës së Partisë Demokratike të Kosovës në Rahovec.

  Si person me vlera të larta njerëzore e profesionale, atë e karakterizonte korrektësia dhe përkushtimi në secilën pozitë që e ushtroi – si Kryetar i Komunës së Rahovecit vite më parë, Kryetar i Degës së PDK-së në Rahovec dhe si jurist e avokat me integritet.

  Në emrin tim dhe të PDK-së shpreh ngushëllimet më të thella për familjen, miqtë dhe bashkëpunëtorët e Qazim Qeskës.

  I përjetshëm qoftë kujtimi për të!

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!