Vdes nga koronavirusi mjeku i njohur kosovar, Veton Halili

Si pasojë e infektimit me COVID-19, ka humbur jetën mjeku, Veton Halili.


Lajmi është bërë i ditur nga Qendra e Mjekësisë Familjare në Prishtinë.

Në njoftimin e tyre, thuhet se vdekja e Veton Halilit, është një humbje e madhe për familjen, kolegët dhe gjithë shoqërinë.

Njoftimi i plotë:

Me dhimbje e pikëllim të thellë morrëm lajmin se sot me 04.12.2020 pas një lufte me Covid 19 humbi betejën VETON HALILI (punëtor në Poliklinikën e Stomatologjisë QKMF Prishtinë)
Vdekja e tij është një humbje e madhe për familjen, kolegët dhe gjithë shoqërinë.
Ngushëllimet më të sinqerta familjes, kolegëve dhe stafit të Poliklinikës së Stomatologjisë, të cilët ndajtën një pjesë të jetës dhe punës bashkë!