×
 • Lajme
 • Lajme / Mbrëmë

  Vdesin dy shqiptarë në një aksident të rëndë në Itali, një tjetër lëndohet

  Reporteri
  17 Mars 2024 | 18:57

  Dy shqiptarë kanë mbetur të vdekur dhe një tjetër është lënduar rëndë si pasojë e një aksidenti me veturë në Itali.

  Aksidenti ka ndodhur mbrëmë pas orës 22:00 në Via Casilina.

  Mediumi italian RomaToday shkruan se vetura e tipit BMW e cila drejtohej nga një shqiptar, ka humbur kontrollin dhe ka dalë jashtë rrugë duke u përmbysur. Si pasojë e përplasjes, mjeti ka shpërthyer në flakë.

  I lënduari, gjatë rrokullisjes së mjetit, ka dalë jashtë tij, duke i shpëtuar djegies.

  Po ashtu raportohet se kjo makinë ishte e vjedhur, por nuk dihen më shumë detaje.

  Në vendngjarje kanë ndërhyrë edhe zjarrfikësit dhe ambulancat të cilat nuk kanë mundur të bëjnë gjë tjetër veçse konfirmojnë vdekjen e të dyve.

  Personi i lënduar është transportuar me urgjencë në spital, ndërsa trupat u dërguan në morgun e Poliklinikës Tor Vergata ku u identifikuan nga gjurmëve të gishtërinjve.

  Sipas asaj që bëri me dije policia, në makinë u gjetën mjete për vjedhje.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!