Veseli dhe Haradinaj dalin në bjeshkë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, për fundjavë ka vendosur të shkojë në në Bjeshkët e Namuna duke ngjitur Qafën e Valbonës për të bërë kalimin drejt Thethit.


Veseli ka shkruar  se bukuria magjike e këtyre maleve madhështore, të stolisura me veshjen shumëngjyrëshe të vjeshtës, është një burim i pashtershëm energjie për të.

“Jam i gëzuar që po shoh se sa është shtuar numri i të rinjve tanë që vendosin të largohen nga rutina e qytetit për të eksploruar bjeshkët shqiptare e për të pasur një kontakt të drejtpërdrejtë me natyrën e paprekur”.

Për fundjavë vendosa të shkoj në Bjeshkët e Namuna duke ngjitur Qafën e Valbonës për të bërë kalimin drejt Thethit….

Publiée par Kadri Veseli sur Samedi 26 octobre 2019

Vikendin në natyrë ka vendosur ta kalojë edhe kryeministri në largim Ramush Haradinaj.

Ai këtë të shtunë ka dalur për të vrapuar në bjeshkët e Ishtidimit.

Haradinaj ka ndarë disa fotografi në profilin e tij zyrtar në Facebook.

“Ditë e bukur sot për vrapim në shtigje të gjata, në Bjeshkët e Ishtedimit”, ka shkruar Haradinaj në Facebook. /Reporteri.net

Ditë e bukur sot për vrapim në shtigje të gjata, në Bjeshkët e Ishtedimit.RH

Publiée par Ramush Haradinaj sur Samedi 26 octobre 2019