Vranësira dhe diell, moti për ditën e sotme

Sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale të shkurta me diell.


Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-4 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 10-16 gradë celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-10 m/s.

Java tjetër parashihet të jetë më e ngrohtë, do të ketë dhe reshje shiu, të cilat në sasi do të jenë më shumë se këto që ranë dy ditët e fundit.