×
 • Lajme
 • Lajme

  Vrasja e 35-vjeçares shtatzënë, gazetarja Rama: Cilat ishin përpjekjet e QKUK-së për shpëtimin e foshnjës?

  Reporteri
  30 Nëntor 2022 | 20:34

  Gazetarja Saranda Ramaj ka reaguar për rastin e vrasjes së 35-vjeçares shtatzënë në oborrin e Qendrës Klinike dhe Universitare të Kosovës.

  Ajo ka pyetur se cilat ishin përpjekjet e QKUK’së për shpëtimin e bebes pas konstatimit të vdekjes së nënës, shkruan Gazeta Online Reporteri.net.

  Rama ka thënë se viktima ishte në javën e 41’të të shtatzënisë dhe se ka qëndruar për të paktën 1 orë e 30 minuta e shtrirë në oborr.

  “E di qe nuk eshte ndoshta momenti per te tilla pyetje por ceshtja qe ne keto momente me intereson eshte: Cilat ishin përpjekjet e QKUK-se per shpetimin e bebes pas konstatimit te vdekjes se nenes? Ndoshta mund te konstatohet gjendja e bebes pa ndonje kontroll te detajuar. Nuk e di. Profesionistet ndoshta tregojne”, ka shkruar Rama.

  Rastin për Gazetën Online Reporteri.net e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë për Rajonin e Prishtinës, Florie Ahmeti.

  Sipas Ahmetit, viktima është 35-vjeçare.

  “Rreth orës 18:00, kemi pranuar informatën për një trup të pajetë, në oborrin e QKUK-së në Prishtinë. Policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes si dhe ekipi mjekësor të cilët kanë konstatuar vdekjen e viktimës, femër, rreth 35 vjeç. Mbështetur në informacionet e para, dyshimet e ngritura sugjerojnë se bëhet fjalë për vrasje. Aktualisht policia në koordinim me prokurorin e shtetit ka nisur një hetim dhe po vijon ndërmarrjen e të gjitha veprimeve hetimore dhe të ekzaminimit, me qëllim sqarimin e plotë të ngjarjes”, ka thënë Ahmeti.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!