Vrasje në tentativë në Mitrovicë, policia arreston 21-vjeçarin

Është arrestuar një i dyshuar për vrasje në tentativë në Mitrovicë.


Policia njofton se në orët e pasdites të datës 25 tetor 2020, Policia në Mitrovicë ka arrestuar një person të dyshuar për kryerjen e veprës penale “vrasje në tentativë”.

Ngjarja raportohet të ketë ndodhur dy ditë më parë në një kafene të Mitrovicës, ku nga hetimet e deritanishme thuhet se si shkak i një mosmarrëveshje ndërmjet viktimës dhe të dyshuarit i lënduar ka mbetur viktima mashkull shqiptar, i cili pas tretmanit mjekësor në spitalin rajonal në Mitrovicë është dërguar për trajtim të mëtejmë në QKUK.
Ndërsa në cilësi të të dyshuarit është arrestuar H. V., 21 vjeçar, shtetas i Republikës së Kosovës.

Me aktvendim të prokurorit të rastit, të dyshuarit i është caktuar masa e ndalimit policor, ndërsa hetimet për rastin janë duke u zhvilluar për veprën penale “vrasje në tentativë”.