Vrasje në tentativë në Prishtinë

Policia e Kosovës ka identifikuar dhe arrestuar një person të dyshimtë në fshatin Bardhosh të Prishtinës.

Arrestimi i tij është bërë nën dyshimin për vrasje në tentativë të ndodhur më 01.12.2021.

I njëjti pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

“Fsh.Bardhosh,Prishtinë, 01.12.2021-15:20. Lidhur me rastin me datë 17.01.2022 është identifikuar dhe arrestuar i dyshuari mashkull kosovar dhe i njëjti pas intervistimit me vendim të prokurorit dërgohet në mbajtje.”