Vuçiq e qerasi me gosti, Grenell ia jep një dhuratë

 I dërguari special i presidentit amerikan për dialogun midis Beogradit dhe Prishtinës, Richard Grenell, mbrëmë qëndroi për darkë në Beograd.


Gjegjësisht, Grenell mbrëmë ishte në darkë me Presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe anëtarët e delegacioneve serbe dhe amerikane.

Për darkën në Begrad shkroi vetë Grenell në Twitter duke thënë se ishte një natë e mrekullueshme, shkruan Reporteri.

“Nderin” e gostisë, Grenell, Vuçiqit ia ktheu me një dhuratë, që në dukje në fotografinë e postuar nga Vuçiq duket të jetë një libër.

“Faleminderit Richard Grenell, për përkushtimin dhe punën e mirë për regjionin. Dhe faleminderit për dhuratën e mrekullueshme”, ka shkruar Vuçiq.

Libri që Grenell ia ka dhuruar Vuçiqit ka të bëj me dekorimin e Shtëpisë së Bardhë dhe enterierin e saj ndër vite.

Ky libër bën fjalë për stilet e veçanta të familjeve presidenciale që kanë qëndruar ndër vite në Shtëpinë e Bardhë.