Zaev pret në shtëpinë e tij kryeministrin Haradinaj

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj është pritur nga homologu i tij nga Maqedonia Veriore, Zoran Zaev, shkruan Reporteri.net


Haradinaj përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka njoftuar se ai së bashku me bashkëshorten e tij Anitën u pritën nga kryeministri Zaev dhe gruaja e tij Zorica në shtëpin e tyre.

Haradinaj ka thënë që mes tyre ishte zhvilluar një bashkëbisedim miqësor, për fqinjësi të mirë, bashkëpunim korrekt dhe të ardhmen e përbashkët euro-atlantike të të dyja vendeve.

Postimi i tij i plotë:

”Bashkë me Anitën, të pritur në shtëpinë e Kryeministrit të Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev dhe zonjës Zorica. Bashkëbisedim miqësor, për fqinjësi të mirë, bashkëpunim korrekt dhe të ardhmen e përbashkët euro-atlantike të të dyja vendeve!”