Zemaj thotë se sot do të propozojë lehtësimin e masave anti-Covid

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë regjistruar 46 raste të reja me COVID-19.


Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Zemaj ka bërë me dije se sot në mbledhjen e Qeverisë do të propozoj lehtësimin e masave.

“Duke pasur parasysh zhvillimet e fundit pozitive dhe trendin e rënies së lakores të rasteve të infektimeve, sot, në mbledhjen e Qeverisë do të propozoj lehtësimin e masave, por duke mbetur të gjithë të përkushtuar dhe vigjilent”, ka shkruar Zemaj.

Ndryshe, sot janë konfirmuar edhe 46 raste të reja me COVID-19 në Kosovë. Rezultatet kanë dalë nga 664 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren. /Reporteri.net