Dhurata Dora për 42 ditë merr 100 milionë klikime me këngën “Zemër”

Bashkëpunimi i Dhurata Dorës me Soolking i ka sjell këngëtares kosovare më shumë se 100 milionë klikime.


Dhurata Dora duket se do të jetë kryefjala e hiteve për këtë verë.

Bashkëpunimi i këngëtares me këngëtarin algjeriano-francez, Soolking për këngën “Zemër” që është prodhuar nga BigBang dhe RedBox Entertainment në Prishtinë ka bërë që kjo këngë të jetë virale dhe tashmë ajo ka kaluar më shumë se 100 milionë klikime në rrjetet sociale.

Përpos klikime, kënga ka afër 80 mijë komente, është një hit në shumë vende të botës, derisa atë janë parë duke e dëgjuar edhe futbollistë të njohur si Miralem Pjanic i Juventusit.