Dua Lipa kryeson në katër kategori në nominimet iHeartRadio Music Awards 2021

iHeart Media dhe Fox kanë zbuluar nominimet për iHeartRadio Music Awards 2021 në mesin e tyre nuk mungon edhe Dua Lipa.


The Weeknd shënoi tetë nominimet kryesore, pasuar nga Megan Thee Stallion dhe Roddy Ricch me nga shtatë si dhe Harry Styles me gjashtë.

Artistë të tjerë që morën nominime të shumëfishta përfshijnë 24kGoldn, AC/DC, AJR, All Time Low, Ariana Grande, Bad Bunny, Beyonce, Billie Eilish, BLACKPINK, Blake Shelton, BTS, Caliber 50, Cardi B, Charlie Puth, Chris Brown , Christian Nodal, DaBaby, Doja Cat, Drake, Dua Lipa, Future, Gabby Barrett, HER, J Balvin, Jhene Aiko, JP Saxe, Justin Bieber, KAROL G, Lady Gaga, Luke Bryan, Luke Combs, Maluma, Maren Morris, Ozuna, Ozzy Osbourne, Pop Smoke, Post Malone, Shawn Mendes, Snoh Aalegra, Summer Walker, Surf Mesa, Taylor Swift, The Pretty Reckless etj.