Dua Lipa në konakun e një kosovari tjetër

Dua Lipa, ka dy ditë që po qëndron në New York. Nga atje, ajo në llogarinë e saj në Instagram ka postuar disa fotografi të ndryshme nga vizita e saj atje.


Por të shkosh në New York, e të mos takosh miqtë e tu, e mbi të gjitha shqiptarët atje, është e pamundur.

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, është takuar me këngëtarin tjetër shqiptarë Action Bronson, i cili i takon zhanrit Rap.

Action Bronson dhe Dua Lipa, njihen për miqësinë e tyre të hershme, madje edhe Bronson ishte i ftuar për të knduar në festivalin Sunny Hill, në Prishtinë, gjatë vitit të kaluar, duke dhuruar një atmosferë të zjarrtë.